Ліцей №142
Україна,
Київ,
пров. Політехнічний, 2-а
(044) 236-19-20,
drevalДреваль Олег  Леонідович - Призер Intel Техно Україна 2011 року
Проект "Прилад для керування освітлювальними приладами за допомогою радіосигналів" в категорії ENGINEERING: Electrical and Mechanical - 4 місце.

Учень Малої академії наук України. Розробив пристрій для керування освітлювальними приладами за допомогою радіосигналів, а також рухому панель для сонячної батареї.

Щоб у вашій квартирі з’явилося світло – тепер не потрібно жодних дротів та елементів живлення. Пристрій працює від екологічно чистих джерел енергії.

П’єзоелектричний ефект – виникнення електричних зарядів від механічної дії. Найпоширенішими п»єзоелектриками є кварц, хлорид натрію, сегнетова сіль, титан барію та інші кристалічні речовини.

Найчастіше такий механізм застосовується в запальничках. Доведено, що ефективність роботи сонячної батареї залежить від того, під яким кутом на неї падає проміння. А оскільки протягом дня сонце рухається – кут змінюється. Тож навіть дорогі батареї працюють ухолостУ. Якщо ж їх обладнати такою панеллю – жодного сонячного променя не буде втрачено – запевняє винахідник.